گل های بهاره مناسب روف گاردن

طراحی کاشت یکی از مهمترین بخش ها در ساخت روف گاردن است. در ترکیب گیاهی روف گاردن باید از هر دو گروه گیاهان همیشه سبز و برگریز استفاده کرد. ضمن آنکه برای تکمیل چرخه رنگی فصل ها می توان از گل های فصلی بهره برد. گل های فصلی با ترکیب رنگی زیبا به صورت یکساله و چندساله در بازار وجود دارند. که به راحتی قابل تهیه و کشت در بام هستند. علاوه بر آن استفاده از آنها به صورت گلدانی یا فلاورباکس نیز از بهترین روش های کاربرد آنها در روف گاردن و تراس گاردن است. در این مقاله گل های بهاره مناسب روف گاردن معرفی شده است. که می توانند از اواخر اسفند تا اردیبهشت در روف گاردن مورد استفاده قرار بگیرند.

برای آشنایی بیشتر با گیاهان روف گاردن می توانید مقالهگیاهان روف گاردن بهاری – درختچه هارا مطالعه نمایید.

گل های بهاره مناسب روف گاردن

گل بنفشه

یکی از معروفترین گلهای بهاره که در ایران نیز به کار می رود گل بنفشه فرنگی است. این گل از دوران قاجار وارد باغسازی ایران شد. و به عنوان یکی از مهمترین گل های بهاره در طراحی فضای سبز کاخ ها به کار برده شد. گل بنفشه دارای تنوع بالایی از رنگ ها مانند سفید، زرد، بنفش و صورتی است. این گیاه به خوبی در بیشتر مناطق ایران رشد می کند. به آبیاری منظم و معمول نیاز دارد. و در آفتاب بهتر از سایه عمل می کند.

گل بنفشه از اوایل اسفند در بازار موجود است؛ و تا آخر فروردین در تهران و شهرهای معتدله سرد می تواند کشت شود. بنفشه را می توان به صورت گلدانی و یا جعبه ای تهیه کرد. و در تراس و روف گاردن به کار برد. تنها باید توجه کرد که در زمان بخبندان های بهاره، بهتر است گل ها با پلاستیک پوشانده شوند.

گل های بهاره مناسب روف گاردن
استفاده از ترکیب های رنگی گل بنفشه در روف گاردن

گل پامچال

گیاه پامچال، گونه ای چند ساله است. که در اواخر اسفند و فروردین به گل می نشیند. این گیاه به صورت بوته های کوچک می تواند در باغ کشت شود. که برگ های آن در پاییز و زمستان از دست داده و در اواخر زمستان برگ و گل تولید می کند. گل پامچال به گرما حساس و مناسب مناطق مرطوب و سرد است. این گیاه در سایه رشد خوبی دارد. و در صورت نگهداری مناسب در فضای بستر کشت رشد می کند. به همین دلیل در ترکیب با سایر گیاهان پوششی روف گاردن یا به صورت گلدانی قابل استفاده است.

گل های بهاره مناسب روف گاردن
کشت گل های پامچال پیش رس در روف گاردن

مینای چمنی

مینا یکی از زیباترین گل های بهاره مناسب روف گاردن است؛ که به صورت گلدانی می توان آن را تهیه و کشت کرد. گل های تکمه مانند مینا در انواع پر پر و کم پر و با تنوع بالایی از رنگ وجود دارند. و همراه با گل بنفشه بصورت پیش رس به بازار گل عرضه می شود. گل مینا به خاک خوب سبک و آفتاب کافی نیاز دارد. ضمن آنکه به آبیاری بالا حساس بوده و باید بستر آن زهکشی مناسب داشته باشد.

روف گاردن ویلایی- اسپینگر - روف گاردن
کاربرد مینای چمنی به صورت گلدانی

گل میمون

واریته های اصلاح شده گل میمون زیبایی چشم گیری دارند. رنگ های متنوع آن شامل زرد، سفید، صورتی، نارنجی، گلبهیريال قرمز و زرشکی است. گلها به صورت سنبله هایی بلند و گل های خوشه ای جام مانند هستند. مه فرم چشمگیر و زیبایی دارند. و به خصوص کاشت ترکیبی آنها در رنگ های مختلف نمای بسیار زیبایی خواهد داشت. گل میمون گیاهی چندساله است. اگرچه گونه های اصلاح شده بهترین عملکرد را در سال اول خواهند داشت. به همین دلیل تهیه آنها از به صورت پیش کاشته می تواند بهتر باشد.

گل میمون در اواخر اسفند و اوایل بهار به گل می نشیند. با وجود اینکه تحمل دمای کمتر از صفر درجه را ندارد؛ اما در هوای سرد کیفیت بهتری خواهد داشت. این گیاه در حاشیه های نیم سایه به خوبی رشد می کند.

گل های بهاره مناسب روف گاردن
کاشت گل میمون در ترکیب های رنگی مختلف

گل شب بو

گل شب بو از نظر ظهری شبیه به میمون دارای سنبله بلند است. اما گل های آن پر پر، متراکم تر و معطر است. ترکیب رنگی آن شامل رنگ های سفید، صورتی، زرد، قرمز و بنفش می تواند باشد. شب بو نیز مانند سایر گل های بهاره در هوای آفتابی و سرد اوخر اسفند/اوایل فروردین به گل می رود. آفتاب کامل را دوست داشته و به آبیاری متوسط نیاز دارد. این گیاه در زمان نوروز به صورت گلدانی به شکل گسترده عرضه می شود. که برای مراسم نوروز نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به همین ترتیب از گل های مناسب برای استفاده بهاره در روف گاردن و تراس گاردن است.

طراحی باغچه در حیاط کوچک
مطالعه این مقاله

گل لاله

لاله یکی از بهترین گل های پیازی برای فصل بهار است. که برای تزیین سفره هفت سین نیز مورد استفاده قرار می گیرد. پیاز لاله در زمستان کشت می شود. و در اواخر اسفند تا اواسط فروردین گل می دهد. تنوع رنگی لاله بسیار زیاد است. و به خاطر ارزش فرهنگی آن در ایران یکی از مهمترین گل های بهار شناخته می شود.

لاله را می توان با پیاز در روف گاردن کشت کرد. و بعد از گلدهی، پیازها را از هاک خارج کرده و برای سال بعد مورد استفاده قرار داد. انواع لاله یکی از بهترین گزینه ها به عنوان گل های بهاره مناسب روف گاردن هستند. که در ترکیب با بیشتر گیاهان و همینطور به صورت تکی جذابیت زیادی در نمای روف گاردن بوجود می آورند.

گل های بهاره مناسب روف گاردن
استفاده از انواع لاله به عنوان گل بهاره روف گاردن

گل سنبل

یکی از سین های شناخته شده در سفره هفت سین گل سنبل است. این گل مانند لاله از گیاهان پیازی است. که بعد از کشت پیاز با نهداری مناسب هر سال به گل می نشیند. همینطور می توان آن را به صورت گلدانی و یا با فلاورباکس در بام کشت کرد. شکوفه های زیبا و معطر سنبل در بهار ظاهر می شوند. و به رنگ های بنفش، آبی، سفید، صورتی و زرد وجود دارند. این گیاه نیز در هوای خنک و آفتابی اوایل بهار بهترین عملکرد را دارد. و از گل های بهاره مناسب روف گاردن است. که در ترکیب با لاله و نرگس منظره بهاره زیبایی خواهد داشت.

روف گاردن ویلایی- اسپینگر - روف گاردن
گل سنبل گلدانی در سفره هفت سین

نرگس شیراز و نرگس معطر

همه انواع گل های نرگس از گونه های زمستانه و بهاره هستند. بسته به نوع گل و آب و هوای منطقه این گیاه از اواسط زمستان و اواخر فروردین به گل می نشیند. و به صورت گلدانی با پیاز و همینطور شاخه بریده در بازار موجود است. گلدان های نرگس در اواخر زمستان می توانند در باغ کشت شوند. و پیازهای آن با نگهداری مناسب هر سال به گل می نشینند. گل نرگس به خاک سبک، غنی، مرطوب و با زهکشی بالا نیاز دارد. ضمن آنکه برای گل دهی مناسب نیاز به آفتاب کامل و کود دهی نیز نیاز خواهد داشت.

نرگس زرد و نرگس شیراز گل های درست با رنگ های سفید و زرد دارند. که معمولا در بهار به گل می نشیند. در حالیکه نرگس های معطر با گل های ریز در هوای سرد گل می دهند.  به طور کلی ترکیب  انواع نرگس با زنبق یکی از بهترین موارد به عنوان گل های بهاره مناسب روف گاردن است. که توالی گلدهی آنها از اسفند تا اواخر فروردین می تواند ادامه داشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با گیاهان روف گاردن می توانید مقالهسوزنی برگان مناسب روف گاردنرا مطالعه نمایید.

روف گاردن ویلایی- اسپینگر - روف گاردن

 

اجرای روف گاردن
بنر اجرای روف گاردن
دانلود کاتالوگ اسپینگر
دانلود کاتالوگ اسپینگر

برخی پروژه های اجرا شده

پروژه مسکونی نیاوران

آدرس: تهران – نیاوران
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۳
معمار:
مهندس عضدی فر
مساحت پروژه: ۱۸۰ متر مربع

پروژه پرنسا مال

آدرس: تهران – خیابان صابونیان
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۷
طراح: مهندسین مشاور دات
مساحت پروژه: ۲۳۰۰ متر مربع

پروژه شاد آباد

آدرس: تهران
تاریخ اجرای پروژه: 1397
طراح پروژه: دفتر معماری فرحو
مساحت پروژه: 90 متر مربع

ساختمان مسکونی رزاقی

آدرس: قم
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۱
نوع پروژه: مسکونی
مساحت پروژه: ۱۶۰ متر مربع

مسکونی مینا رزیدنس کیش

آدرس: جزیره کیش
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۹
نوع پروژه: مسکونی
مساحت پروژه: ۶۰۰ متر مربع

روف گاردن محوطه جنوبی ایرانمال

آدرس: تهران
تاریخ اجرای پروژه: 1397
نوع پروژه: تجاری - تفریحی
مساحت پروژه: 2000 متر مربع

مشاهده پروژه ها

2 نظر برای مقاله “گل های بهاره مناسب روف گاردن

    • خانم مهندس نصرتی راد :

      با سلام. گل های فصلی تنها برای چند ماه ماندگاری دارند. و به طور معمول هر فصل با گیاه مناسب فصل بعدی تعویض می شوند. برای داشتن گل و نمای متفاوت، از گیاهان گلدهنده تابستانه و پاییزه در ترکیب کاشت روف گاردن می توان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: این محتوا شامل قوانین کپی رایت می شود.
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟