روف گاردن هتل پارک رویال – سنگاپور

هتل پارک رویال ( parkroyal hotel ) در سنگاپور هتلی بسیار لوکس، ساخته شده در منطقه مرکزی سنگاپور است که به خاطر معماری منحصر بفرد خود که شامل روف گاردن و تراسهای سبز یا باغ های مرتفع بسیار زیبا وسیع است، بارها مورد ستایش قرار گرفته و نظر ها را به سوی خود جلب نموده است.

هتل پارک رویال توسط دفتر معماری سنگاپوری WOHA یا ( WOHA Architecture Office ) طراحی شده و ساخت آن در سال ۲۰۱۳ به پایان رسیده است. دفتر معماری WOHA یا ( WOHA Architecture Office ) یک شرکت معروف معماری سنگاپوری است که به طراحی فضاهای سبز وسیع، روف گاردن  و تراسهای سبز در ساختمانهایش شهرت دارد. این شرکت پروژه هتل پارک رویال را با ایده “هتلی در یک باغ” طراحی نموده است و به همین دلیل هتل پارک رویال دارای روف گاردن وسیع، آب نماها، دیوارهای سبز و تراس های سبز زیبا با وسعتی حدود ۱۵۰۰۰ متر مربع است.

روف گاردن هتل پارک رویال و تراسهای سبز این هتل به گونه ای طراحی شده اند که کمترین نیاز به مراقبت را داشته باشند. همچنین در طراحی و انتخاب گیاهان سعی شده تا گیاهانی انتخاب شوند که در شرایط حداقلی نیز بتوانند خود را حفظ نمایند. همچنین در طراحی روف گاردن هتل پارک رویال سعی شده با استفاده از سلولهای خورشیدی، حسگر های حرارتی و نیز طراحی و پیش بینی سیستم بازیافت و هدایت آب باران، علاوه بر کاهش مصرف انرژی کمترین آسیب های محیط زیستی نیز صورت پذیرد.

هتل پارک رویال سنگاپور دارای ۳۶۷ اتاق و سوییت مختلف است. این هتل علاوه بر روف گاردن های زیبا ، در طبقه پنجم خود یک مرکز سلامت بسیار جالب دارد که در آن استخرهای آب گرم ، سالنهای ورزش و ماساژ، استخر با منظره بی نهایت و …. است.

مشخصات پروژه :

 

نام پروژه : هتل پارک رویال – سنگاپور

طراح و معمار : WOHA Architecture Office

سال ساخت : ۲۰۱۳

مساحت : ۲۹۸۱۱ متر مربع