روف گاردن دانشگاه Thammasat تایلند

روف گاردن دانشگاه Thammasat تایلند با دارا بودن فضایی وسیع که متراژی در حدودی ۲۲ هزار مترمربع دارد،چشم اندازی زیبا را در شهر TAMBON KHLONG NUNG ایجاد کرده که در همان نگاه اول مزارع تراسبندی شده برنج در تایلند را برای بیننده تداعی می کند. دانشگاه  Thammasat یکی از بزرگترین روف گاردنهای آسیا را داراست. این روف گاردن به عنوانی طرحی، جهت استفاده بهینه از فضایی رها شده و بدون استفاده ارائه شده و راه حلی منطبق با شرایط اقلیمی و آب و هوایی را ارائه نموده است.

روف گاردن دانشگاه Thammasat را می توان تلفیق چشم انداز زیبا و معمارانه، با الهام گرفتن از الگوی تراسهای ایجاد شده در مزارع برنج تایلند، و ارائه راه حل های استفاده از انرژی های تجدید پذیر، تولید مواد غذایی، استفاده از پسماندهای آلی و هماهنگی هرچه بیشتر با شرایط اقلیمی و آب و هوایی به حساب آورد..

ایده جالبی که در طراحی و ساخت روف گارن دانشگاه Thammasat مورد استفاده قرار گرفته است، استفاده حداکثری از آب باران جهت تولید مواد غذایی مورد نیاز دانشگاه برای تغذیه دانشجویان و پرسنل دانشگاه است. با استفاده از این الگو، آب باران ابتدا، تراسهای مختلف را آبیاری کرده و سپس در دریاچه  و استخر پروژه ذخیره می شود. در مواقعی که بارش باران کمتر از میزان مطلوب باشد، می توان از این آب ذخیره شده ،جهت آبیاری گیاهان استفاده نمود.

نکته دیگری که باید مورد توجه قرار داد این است که، بخش زیادی از انرزی مورد نیاز این پروژه با استفاده از صفحات خورشیدی که در روف گاردن قرار گرفته اند تامین می شود. این صفحات خورشیدی توانایی تولید ۵۰۰ هزار وات بر ساعت انرژی الکتریکی را دارا هستند.

مشخصات پروژه

نام پروژه : روف گاردن دانشگاه Thammasat تایلند
سال ساخت : ۲۰۱۹
مکان پروژه : تایلند
مساحت پروژه : ۲۲ هزار متر مربع
کاربری پروژه : آموزشی
طراحی معماری : ARSOM SILP INSTITUTE OF THE ARTS
طراحی منظر : LANDPROCESS
طراحی داخلی : DIMENSIONAL INTERPRETATION
طراحی سازه : DEGREE SYSTEM CO., LTD
پیمانکار : CM49