چادر روف گاردن و سقف‌های چادری

چادر روف گاردن یکی دیگر از ابزارهایی است که به کمک زندگی شهری آمده تا فضایی به دور از استرس و فشارهای عصبی برای انسان‌ها فراهم کند. با رشد بی‌رویه‌ ی شهرها و آپارتمان‌های غول پیکر، روف گاردن تبدیل به یکی از بهترین فضاهای سبز آپارتمانی شده است. در کنار بسیاری از سازه‌های مورد استفاده در روف گاردن که هر کدام اهمیت و زیبایی خاص خود را دارند؛ سایبان چادری روف گاردن یکی از سازه‌های پر کاربرد محسوب می‌شود.

اهمیت سازه چادری برای نگهداری و محافظت فضای سبز روف گاردن و افزایش طول عمر مفید تجهیزات را چند برابر می‌کند‌. در واقع چادر روف گاردن نوعی از سازه‌های سایبان چادری روف گاردن است که به دلیل ابعاد بزرگ، جنس پارچه و شکل نصب به این نام شهرت دارد. تفاوت جنس در قسمت اصلی سایبان‌ها سبب نام گذاری انواع چتر، چادر و سایبان شده است. در این مقاله قصد داریم انواع چادرها، چترهای روف گارن، جنس و تفاوت آنها با یک دیگر را بررسی کنیم.

چادر روف گاردن

کاربرد و انواع چادر روف گاردن

روف گاردن‌ها فضای سبزی هستند که در بام ساختمان‌‌های تجاری، مسکونی و تفریحی ساخته می‌شوند. که کاربرد آنها ارتباط مستقیمی با شرایط جوی و تغییرات آب و هوایی دارند. مهم‌ترین کاربرد سایبان‌ها و چادر  در روف گاردن، محافظت از مبلمان روف گاردن مانند میز و صندلی، کفپوش‌ها و لوازم دیگر در مقابل بارش باران، برف و همچنین تابش نور خورشید است. این سازه‌ی پر کاربرد در واقع سایبانی بر روی روف گاردن شماست که اجزای دیگر را تحت پوشش قرار می‌دهد‌.

کاربرد دیگر سقف‌های چادری بام در ارتباط آنها با انسان معنا می‌شود‌؛ که بالا بردن میزان آسایش کاربران آن است. با استفاده از انواع سایبان‌ها، شما قادر خواهید بود در هر شرایط آب و هوایی از فضای دلنشین روف گاردن خود نهایت لذت را ببرید. دیگر باران، برف و آفتاب شدید مانع از استفاده‌ی محیط روف گاردن نخواهند شد.

اما تمام سقف های چادری روف گاردن به یک شکل نیستند. و تنوع بسیاری در شکل و جنس آن وجود دارد. در بخش بعدی به معرفی انواع چادر روف گاردن می‌پردازیم.

برای آشنایی بیشتر با پوشش های روف گاردن می توانید مقالهچتر روف گاردنرا مطالعه نمایید.

سایبان روف گاردن

انواع سازه چادری روف گاردن

سایبان و چادر روف گاردن در هر ابعادی اجرا می‌شود. این نکته‌ی مثبت انتخاب آزادانه‌ای به شما می‌دهد تا با توجه به متراژ روف گاردن خود، ابعاد چتر را مشخص کنید. در کنار آزادی در ابعاد، این سازه‌ها اشکال و جنس‌های متنوعی نیز دارند که در این بخش به آن‌ها می‌‌پردازیم‌.

سقف های چادری از نظر تنوع عملکرد به دو نوع ثابت و متحرک دسته بندی می‌شود.

سازه چادری جمع شونده و متحرک، قابلیت‌ها و مزایای بسیاری دارد‌. این سازه در کمتر از چند ثانیه قادر است محیط شما را مسقف کند؛ و محیطی امن از برف، باران و آفتاب برای شما فراهم کند. این ویژگی سبب محبوبیت این نوع سازه چادری شده است. در این نوع از سایبان چادری، در کنار قطعات محکم و نگهدارنده‌ی پایه، از متریال منعطف در قسمت سقف استفاده شده است که حالتی چتری به آن می‌دهد‌.

اما سقف‌های چادری دیگری نیز وجود دارند که با نام سایبان چادری ثابت روف گاردن شناخته می‌شوند. در این مدل هر دو قسمت اصلی، یعنی بدنه و سقف چادر، از متریال مستحکم و سختساخته شده است.

انواع دیگری از سقف های چادری نیز وجود دارند که عبارت هستند از سایبان تاشو، چترهای ریموتی برقی، سازه های چادری متحرک و ‌…. . این سازه‌ها در هر بامی قابل اجرا هستند. و می‌‌توانند سقف و سایبان خوبی برای انواع روف گاردن‌ها، استخرها، پارکینگ‌ها و غیره باشند.

مزایا و کاربرد هر نوع از این سازه‌های چادری، منحصر به فرد است و نمی‌توان یکی را بر دیگری برتر دانست. میزان متراژ، نوع ساختمان، ویژگی‌های اقلیمی و …. فاکتورهایی هستند که تعیین می‌کنند کدام یک از آنها برای شما مناسب است.

انواع باربیکیو روف گاردن
مطالعه این مقاله

چادر روف گاردن

جنس سقف‌های چادری روف گاردن

سازه چادری روف گاردن در جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند. در این بخش قصد داریم به معرفی پرفروش ترین آن‌ها بپردازیم.

متریال استفاده شده در سقف های چادری مناسب روف گاردن باید سبک و در عین حال محکم باشند. از گذشته تا حال پارچه‌های برزنتی نخی، پارچه های پلی استر، پارچه‌های نانو و کتان، برای چادر کشی در سازه‌های سایبانی روف گاردن استفاده می‌شوند. این پارچه‌ها توانایی انعطاف بالا و حمل آسان دارند. ضمن آنکه آب را از خود عبور نمی‌دهند.

پارچه‌های مصرفی در سقف چادر باید دارای دو ویژگی کشسانی و ضد آب باشد. ضد آب بودن سقف سازه‌های چادری بام، آن‌ها را به عایقی در برابر بارش‌های احتمالی تبدیل می‌کند‌. و ویژگی انعطاف و کشناسی این پارچه به استقامت آنها در برابر باد، تغییرات دمایی و ایستایی سازه کمک می کند.

نکاتی برای نگهداری از سازه ی چتر و چادر روف

هر سازه‌ای عمر مفیدی دارد. که می‌توان با رعایت نکاتی ساده عمر آن‌ها را افزایش داد.

۱. بهتر است در صورت عدم استفاده از چادر، آن را ببندید. و در کاور مناسبی قرار دهید تا از گرد و غبار دور باشد.

۲. برای جلوگیری از پوسیدگی‌های احتمالی، سازه‌های چادری را هر چند وقت یک بار تمیز کنید. زیرا تجمیع قارچ‌ها و باکتری‌ها سبب پوسیدگی می‌شوند.

۳‌. اگر سایبان چادری شما مجهز به موتور ریموتی و کنترل دار است، حتما در فصول سرد آن را با یک کاور ضد آب بپوشانید.

۴. از گذاشتن اجسام سنگین وزن بر روی سقف‌های چادری، جدا خودداری کنید.

 

سایبان چادری

فاکتورهای موثر در قیمت سقف چادری

هزینه و قیمت تمام شده‌ی انواع این سایبان‌ها به فاکتورهای بسیاری وابسته است که در این بخش به اختصار به ذکر آن‌ها می.پردازیم:

۱. متراژ و متریال مصرفی در سقف‌های چادری

۲. جنس پارچه‌ی سایبان و سقف چادر

۳. تکنولوژی‌های مصرفی، مانند ریموت و موتورهای جمع کننده

۴. ابعاد درخواستی در اجرای سازه‌

۵. عمر مفید مورد نظر

پس از بررسی این فاکتورها، هزینه‌ی تمام شده محاسبه می‌شود.

سایبان چادری روف گاردن

کلام آخر

از ابزارهای مهم برای استفاده‌ی حداکثری از بام، چادر روف گاردن است که با ویژگی‌ها و مزایای خود می‌تواند میزان کارکرد روف گاردن را در انواع شرایط جوی، چند برابر کند. در این مقاله تلاش کردیم تا معرفی جامع و کاملی از سازه های چادری روف گاردن برای شما داشته باشیم. و نکات مهمی از قبیل جنس، انواع و فاکتورهای موثر در قیمت و هزینه‌ی آن را بررسی کنیم.

 

اجرای روف گاردن
بنر اجرای روف گاردن
دانلود کاتالوگ اسپینگر
دانلود کاتالوگ اسپینگر

برخی پروژه های اجرا شده

پروژه مسکونی نیاوران

آدرس: تهران – نیاوران
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۳
معمار:
مهندس عضدی فر
مساحت پروژه: ۱۸۰ متر مربع

پروژه پرنسا مال

آدرس: تهران – خیابان صابونیان
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۷
طراح: مهندسین مشاور دات
مساحت پروژه: ۲۳۰۰ متر مربع

پروژه شاد آباد

آدرس: تهران
تاریخ اجرای پروژه: 1397
طراح پروژه: دفتر معماری فرحو
مساحت پروژه: 90 متر مربع

ساختمان مسکونی رزاقی

آدرس: قم
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۱
نوع پروژه: مسکونی
مساحت پروژه: ۱۶۰ متر مربع

مسکونی مینا رزیدنس کیش

آدرس: جزیره کیش
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۹
نوع پروژه: مسکونی
مساحت پروژه: ۶۰۰ متر مربع

روف گاردن محوطه جنوبی ایرانمال

آدرس: تهران
تاریخ اجرای پروژه: 1397
نوع پروژه: تجاری - تفریحی
مساحت پروژه: 2000 متر مربع

مشاهده پروژه ها

6 نظر برای مقاله “چادر روف گاردن

  • خانم مهندس نصرتی راد :

   با سلام. چادرهای روف گاردن معمولی برای برف مناسب نیستند. تنها انواع پوشش های غشایی ثابت که برای وزن و فشار برف طراحی شده اند، می توانند برای این منظور استفاده شوند.
   در خصوص باران، چادرهای روف گاردن معمولی برای بارش های معمول مناسب اند. اما در خصوص باران های شدید و خصوصا تگرگ مقاومت کافی ندارند. به همین دلیل باید در زمان بارش جمع شوند.

  • آقای مهندس عسگری :

   با سلام. سپاس از حسن توجه شما.
   بله. مشاوره و راهنمایی درتمامی مراحل توسط همکاران شرکت اسپینگر ارائه خواهد شد. برای این منظور می تواند با شماره های زیر تماس بگیرید.
   ۰۲۱۸۶۰۹۱۳۹۴
   ۰۹۱۲۰۹۵۶۵۴۱

  • خانم مهندس نصرتی راد :

   با سلام. و تشکر از حسن نظر شما
   بله. مشاوره در تمام مراحل انجام می شود. برای این منظور می توانید با همکاران شرکت اسپینگر تماس بگیرید.
   ۰۲۱۸۶۰۹۱۳۹۴
   ۰۹۱۲۰۹۵۶۵۴۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: این محتوا شامل قوانین کپی رایت می شود.
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟