همه چیز درباره ساخت جکوزی روف گاردن

ساخت یک جکوزی کوچک یا بزرگ در داخل ساختمان مسکونی، یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای افزایش روحیه و تسکین درد جسمانی خود انجام دهید. جکوزی در قسمت‌‌های مختلف منزل مانند حمام، حیاط منزل، تراس، بالکن و روف گاردن قابلیت ساخت دارد. ولی یکی از جدیدترین پیشنهادها برای ساخت جکوزی، بام منزل است. روف گاردن فضایی دلنشین و سرسبز در پشت‌بام است که می تواند کاربریهای متفاوتی داشته باشد. و جکوزی روف گاردن یکی از کاربریهای بسیار جذاب در بام می تواند باشد. در این مقاله از اسپینگر با جکوزی روف گاردن آشنا خواهیم شد؛ همچنین نصب جکوزی روف گاردن و ساخت آن را نیز توضیح خواهیم داد. همراه ما باشید.

برای آشنایی بیشتر با سازه های آبی بام می توانید مقالهانواع استخر روف گاردنرا مطالعه نمایید.

جکوزی روف گاردن

جکوزی روف ‌گاردن

آب تنی و شنا همیشه جزء سرگرم‌کننده‌ترین و مفیدترین ورزش‌‌ها برای بزرگسالان و کودکان است. در زمان‌‌های قدیم هم اکثر منازل دارای حوض بودند، که از آنها برای آبتنی کودکان استفاده می شد. امروزه با زندگی آپارتمان نشینی، تصور این فضاها برای خیلی از مردم سخت شده است. اما با پیشرفت تکنولوژی، برای نشاط بخشیدن به زندگی آپارتمان نشینی و افزایش تجربه فضای سبز، تکنیک‌های مختلفی مانند: تراس و بالکن سبز، روف گاردن و … ایجاد شده که در فضای آپارتمانی قابلیت طراحی و ساخت دارند.

اگر نگران کوچک بودن بیش از حد فضای بالکن و تراس خود برای ساخت جکوزی هستید، نیازی به نگرانی نیست. روف گاردن فضای کافی برای ساخت آن را خواهد داشت. معمولا پشت بام‌‌ها، فضایی خسته‌کننده و غیرمفید هستند. اما با طراحی روف گاردن در آن جا می‌توانید از فضای سبز استفاده کرده و در آن استخر، آبنما و یا جکوزی نیز اجرا کنید.در ادامه با ایده‌‌ها و نکاتی را که باید در ساخت جکوزی روف گاردن به آن‌ها توجه داشته باشیم، بررسی خواهیم کرد.

نصب جکوزی روف گاردن

اندازه ساخت جکوزی روف گاردن

شاید در ذهن خود تصور کنید که ساخت جکوزی به فضای بیشتری نیاز دارد و باید یک فضای بزرگ را برای آن اختصاص دهید، در حالی که این گونه نیست. امروزه جکوزی‌‌ها در انواع اندازه‌‌های مختلف ساخته می‌شوند. فرقی ندارد که محیط شما بزرگ باشد یا کوچک؛ جکوزی در هر اندازه‌ای قابلیت اجرا دارد و نگرانی در مورد کوچک بودن فضا وجود ندارد.

به خصوص که یکی از برتریهای جکوزی به استخر ها، پی ساخته بودن آنهاست. به این ترتیب که سازه جکوزی در اشکال، ابعاد و با امکانات مختلف در بازار موجود است. حتی آب بندی آنها به صورت اصولی در کارخانه انجام می شود. و تنها باید فضای مناسب نصب آن در روی بام ایجاد شود. به همین دلیل جکوزی سریعتر و با دقت بیشتری نسبت به انواع استخر روف گاردن قابل اجرا خواهد بود.

نصب جکوزی در روف گاردن

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب یک محل مناسب برای اجرای جکوزی است. سعی کنید جکوزی را در محیط‌‌هایی که سایه بیشتری دارند، بسازید. قبل از اجرای جکوزی، باید سازه ساختمان از نظر میزان تحمل وزن آب و سنگینی، نشتی آب و دیگر موارد به صورت اختصاصی بررسی شود. بعد از تایید این که پشت بام شما محل مناسب برای ساخت جکوزی است و مانعی برای اجرای آن وجود ندارد، مراحل آن آغاز می‌شود.

یکی دیگر از نکات مهمی‌که باید به آن دقت کنید، حفظ حریم خصوصی است. فضای پشت بام یک فضای باز است که احتمال دید از دیگر ساختمان‌‌های اطراف، وجود دارد. اگر نگران این موضوع هستید، بهتر است دید ساختمان‌‌ها نسبت به پشت بام خود را بررسی کنید. و در نهایت به عنوان راهکار می‌توانید، جکوزی دیواردار بسازید. و یا با دیوارهای متحرک، انواع پاراوان و کشت گیاهی فضای خصوصی را از دید عموم پنهان کنید. در ادامه پیشنهادهایی برای پیاده‌سازی جکوزی در روف گاردن را با هم بررسی خواهیم کرد.

جکوزی روف گاردن

ایده‌‌هایی برای پیاده سازی جکوزی روف گاردن

جکوزی‌ها دارای انواع طرح‌های دایره‌ای، مربع، مستظیل، چند ضلعی و …. هستند. که انتخاب طرح جکوزی به سلیقه شما بستگی دارد. و هیچ محدودیتی در انتخاب طرح نخواهید داشت. جکوزی روف گاردن، باید محیط شما را از آن چه هست، زیباتر کند. پس به دنبال ایده‌ای خاص باشید تا به عنوان نماد زیبایی هم کاربرد داشته باشد. می‌توانید جکوزی را در زیر آلاچیق، چتر و … بسازید و حتی سقف و دیوارهای آن را هم بپوشانید.

فرق روف گاردن با پنت هاوس
مطالعه این مقاله

جکوزی روف گاردن با چتر

چتر در روف گاردن اهمیت بسیار زیادی دارد. ممکن است برخی از روزها، آفتاب کل فضای روف گاردن را درگیر کند و هیچ سایه‌ای برای نشستن و استراحت نباشد. تابش مستقیم آفتاب به داخل جکوزی، برای پوست بدن شما مضر خواهد بود؛ مگر این که فقط مدت کوتاهی در داخل جکوزی بمانید.

برای حفظ پوست خود از اشعه آفتاب، می‌توانید روی جکوزی خود یک چتر بزرگ نصب کنید. به طوری که به عنوان سایه‌بان، کل فضای جکوزی را بپوشاند. همچنین با کمک این چتر، حریم خصوصی شما نسبت به ساختمان‌‌های بلندتر، حفظ می‌شود.

انواع جکوزی روف گاردن

جکوزی در آلاچیق روف گاردن

در مقاله‌‌های قبلی از اسپینگر، موضوع آلاچیق در روف گاردن را بررسی کردیم. آلاچیق یکی از بهترین ایده‌‌ها برای زیباتر کردن روف گاردن است که به عنوان سایه‌بان هم کاربرد دارد. آلاچیق برای جکوزی نیز بسیار موثر عمل می‌کند.

در واقع برای این که محیط تراس خود را زیباتر و خاص‌تر کنید، می‌توانید جکوزی را در داخل آلاچیق بسازید. در این صورت می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید. جلوگیری از نور خورشید، حفظ حریم شخصی و خاص دیده شدن روف گاردن، از مزایای ساخت جکوزی در داخل آلاچیق است.

ساخت جکوزی با سکوی چوبی

استفاده از سکوی چوبی برای اجرای جکوزی روف گاردن ایده ای عالیست. سکوی چوبی بهترین روش برای اجرای جکوزی است. اگر در ساخت جکوزی از چوب استفاده کنید، فضای بیشتری را در اختیار خواهید داشت. از دیگر کاربردهای این سازه چوبی، زیباتر کردن فضای پشت بام شماست. قابل ذکر است که این نوع سکوهای چوبی در هر محیط و فضایی، قابلیت اجرا دارند.

جکوزی روف گاردن

ساخت جکوزی با سقف

اگر اطراف شما را ساختمان‌‌های بلند‌‌ احاطه کرد‌ه‌اند که به فضای پشت بام به شما دید دارند و شما از این مسئله دلگیر هستید، برای حفظ حریم شخصی خود می‌توانید جکوزی سقف‌دار بسازید. با این روش، حریم شخصی شما به صورت کامل حفظ می‌شود. همچنین می‌توانید با دیوارهای بلند، این جکوزی را کاملاً بپوشانید.

در این مقاله با ایده‌های جکوزی روف گاردن و راهنمای نصب جکوزی روف گاردن آشنا شدیم. نظر شما چیست؟ به نظر شما، ایده ساخت جکوزی در روف گاردن جذابیت زیادی دارد؟ ممنون که با این مقاله از اسپینگر همراه ما بودید.

اجرای روف گاردن
بنر اجرای روف گاردن
دانلود کاتالوگ اسپینگر
دانلود کاتالوگ اسپینگر

برخی پروژه های اجرا شده

پروژه مسکونی نیاوران

آدرس: تهران – نیاوران
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۳
معمار:
مهندس عضدی فر
مساحت پروژه: ۱۸۰ متر مربع

پروژه پرنسا مال

آدرس: تهران – خیابان صابونیان
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۷
طراح: مهندسین مشاور دات
مساحت پروژه: ۲۳۰۰ متر مربع

پروژه شاد آباد

آدرس: تهران
تاریخ اجرای پروژه: 1397
طراح پروژه: دفتر معماری فرحو
مساحت پروژه: 90 متر مربع

ساختمان مسکونی رزاقی

آدرس: قم
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۱
نوع پروژه: مسکونی
مساحت پروژه: ۱۶۰ متر مربع

مسکونی مینا رزیدنس کیش

آدرس: جزیره کیش
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۹
نوع پروژه: مسکونی
مساحت پروژه: ۶۰۰ متر مربع

روف گاردن محوطه جنوبی ایرانمال

آدرس: تهران
تاریخ اجرای پروژه: 1397
نوع پروژه: تجاری - تفریحی
مساحت پروژه: 2000 متر مربع

مشاهده پروژه ها

2 نظر برای مقاله “جکوزی روف گاردن

 1. معصومی حسام :

  سلام خسته نباشید داخل اجراهای روف گاردن دیدم از استخر هم استفاده کردید این موضوع اسیبی به سقف اپارتمان و منزل نمیزنه؟

  • خانم مهندس نصرتی راد :

   با سلام.
   اجرای استخر و جکوزی در روف گاردن باید از ابتدا در طراحی مقاومت سازه محاسبه شود. و آب بندی آن نیز به صورت تخصصی صورت گیرد.
   در غیر این صورت در سقف های غادی اضافه کردن استخر بدون مقاوم سازی و برنامه ریزی اصولی بسیار خطرناک خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: این محتوا شامل قوانین کپی رایت می شود.
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟