برگ بو – گیاهان مناسب روف گاردن

گل برگ بو

درخت برگ بو یکی از شناخته شدن ترین گیاهان معطر ادویه ای- دارویی، همیشه سبز و بسیار مناسب برای روف گاردن است. که به دلیل هرس معمولا به شکل درختچه ای و در ارتفاع زیر دو متر استفاده می شود. این گیاه بومی مدیترانه بوده و از گونه های بسیار مناسب برای آب و هوای تهران است.

برگ های این گیاه فرم منظم و نوک تیز با لبه های چین دار دارد. که بر خلاف نمای چرمی آن تا حدی زبر و خشک هستند. شاخه ها و برگ های برگ بو در اثر شکستن یا هرس عطری قوی و خوب متصاعد می کنند. و گل های آن ریز و زرد رنگ بوده و میوه های گوشتی ریز و آبی رنگ تولید می کنند. به دلیل همیشه سبز بودن و قابلیت هرس بالا برگ بو برای ساخت دیوارهای سبز، حصار و پرچین کاربرد زیادی دارد. علاوه بر آن انواع هرس های فرم نیز بر روی آن قابل انجام است.

میوه برگ بو

در این مطلب از اسپینگر شما را با ویژگی های برگ بو که یکی از گونه های مرسوم و مناسب کاشت در روف گاردن آشنا می کنیم. برای مطالعه بیشتر در این مورد می توانید مقاله «گیاهان مناسب روف گاردن» را مطالعه نمایید.

 

 

نام علمی: Laurus nobilis

نام انگلیسی: sweet bay

برگ بو

روش آبیاری

برگ بو نیاز آبی متعادل و متوسط دارد. که در دوره های خشکی تابستانه آبیاری آن باید به شکل عمیق و کامل انجام شود. اما باید توجه کرد که آب ماندگی نیز باعث پوسیدگی ریشه می شود. به همین دلیل بهترین زمان آبیاری بعد از خشک شدن لایه رویی خاک خواهد بود. این گیاه به صورت طبیعی در شمال ایران و تهران به راحتی رشد می کند.

شرایط خاک

برای رشد ایده آل برگ بو به خاکی غنی با زهکش مناسب احتیاج دارد. با این وجود تقریبا در همه انواع خاک ها به غیر از انواع خاک های سنگین با آب ماندگی می تواند رشد کند.

شرایط نور

برگ بو در آفتاب کامل بهترین رشد را خواهد داشت. اما شرایط سایه و نیم سایه را نیز به خوبی تحمل می کند. با این وجود برای داشتن بیشترین میزان رشد و سبزینگی بهتر است بخشی از سال آفتاب کامل را دریافت کند.

کود دهی

گیاه برگ بو به کود کامل سالانه در حد معمول نیاز دارد؛ کود دهی مناسب به رشد گیاه، سلامت و سبزی برگ ها کمک زیادی می کند. به همین دلیل برای مقاوم بودن گیاه، بهتر است کود دهی سالانه آن انجام شود.

کامیس پاریس - گیاهان مناسب روف گاردن
مطالعه این مقاله

برگ بو

آفات و بیماری ها

از نظر آفات و بیماری ها برگ بو بسیار مقاوم است. و تقریبا عاری از هر گونه بیماری است. با این وجود در صورت قرار گرفتن در شرایط نامناسب و سخت می تواند مستعد آلودگی با شته و شپشک باشد. بنابراین تامین شرایط مناسب جهت قوی نگه داشتن گیاه بهترین روش کنترل بیماری های آن است.

روش تکثیر

برگ بو به راحتی از طریق بذر و قلمه قابل تکثیر است. به خصوص قلمه ی سرشاخه های جوان آن به راحتی در ماسه ریشه دار می شوند. و برای تکثیر مورد استفاده قرار می گیرند.

هرس

هرس برگ بو چگونه انجام می شود؟

گیاه برگ بو دارای قابلیت هرس بسیار بالایی است. که برای انواع هرس های فرم دهی، توپیاری، ایجاد دیوار سبز و پرچین قابل استفاده است. بهتر است هرس به صورت منظم و سالانه انجام شود. تا گیاه به دلیل آسیب به شاخ و برگ دچار تنش سنگین نشود.

توپیاری

 

اجرای روف گاردن
بنر اجرای روف گاردن
دانلود کاتالوگ اسپینگر
دانلود کاتالوگ اسپینگر

برخی پروژه های اجرا شده

پروژه مسکونی نیاوران

آدرس: تهران – نیاوران
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۳
معمار:
مهندس عضدی فر
مساحت پروژه: ۱۸۰ متر مربع

پروژه پرنسا مال

آدرس: تهران – خیابان صابونیان
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۷
طراح: مهندسین مشاور دات
مساحت پروژه: ۲۳۰۰ متر مربع

پروژه شاد آباد

آدرس: تهران
تاریخ اجرای پروژه: 1397
طراح پروژه: دفتر معماری فرحو
مساحت پروژه: 90 متر مربع

ساختمان مسکونی رزاقی

آدرس: قم
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۱
نوع پروژه: مسکونی
مساحت پروژه: ۱۶۰ متر مربع

مسکونی مینا رزیدنس کیش

آدرس: جزیره کیش
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۹
نوع پروژه: مسکونی
مساحت پروژه: ۶۰۰ متر مربع

روف گاردن محوطه جنوبی ایرانمال

آدرس: تهران
تاریخ اجرای پروژه: 1397
نوع پروژه: تجاری - تفریحی
مساحت پروژه: 2000 متر مربع

مشاهده پروژه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: این محتوا شامل قوانین کپی رایت می شود.
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟