گل های فصلی روف گاردن

در چرخه رنگی گیاهان، استفاده از انواع گل های فصلی روف گاردن اهمیت زیادی دارد. با وجود استفاده از انواع درختان و درختچه های همیشه سبز که ساختار اصلی طراحی کاشت را تشکیل می دهند؛ انواع گیاهان چندساله برگریز و گل های یکساله با تغییرات فصلی در رنگ برگ ها، گل و میوه خود، تغییر فصل ها را به نمایش می گذارند. و منظره های متفاوتی را در زمان های مختلف سال ایجاد می کنند. در بین گیاهان گل دار، انواع گل های فصلی کاربرد زیادی در روف گاردن دارند. زیرا این گل ها طول عمر کوتاهی داشته و با گل به محیط بام منتقل می شوند. در نتیجه تنها بهترین نمای آنها در باغ مورد استفاده قرار می گیرد. و پس از فصل گل دهی از ترکیب گیاهی باغ حذف می شوند. در این متن تعدادی از گل های فصلی روف گاردن با کاربرد بالا را معرفی کرده ایم.

گل های فصلی روف گاردن

روش کشت گل های فصلی روف گاردن

به طور کلی منظور از گل های فصلی، انواع گیاهان یکساله گلدار است. این گیاهان هر ساله از طریق بذرپاشی، در شرایط کنترل شده و به صورت پیش رس تولید می شوند. گیاهچه ها به صورت گلدانی در مرحله نشاء کوچک، غنچه و گل برای فروش به بازار منتقل می شوند. سپس با توجه به سطح پروژه گیاهان در تعداد و رنگ مورد نیاز برای روف گاردن تهیه شده، کشت می گردد. در نتیجه در زمان کشت دارای گل بوده و برای مدت زمانی بین دو هفته تا سه ماه بسته به نوع گل در فضای سبز گلدهی می کنند.

گل های فصلی بیشتر از بذرهای اصلاع شده نسل F1 تولید می شوند. و بذر های تولید شده از آنها عقیم بوده یا کیفیت رشد ندارند. به همین دلیل بعد از اتمام دوره گلدهی کل گیاه از خاک خارج می شود. سپس محل با گل مناسب فصل بعد دوباره باز کشت می گردد.

برای آشنایی بیشتر با گل های بهاره می توانید مقالهگل های بهاره مناسب روف گاردنرا مطالعه نمایید.

گل های فصلی روف گاردن

بابونه

گیاه بابونه به عنوان یک گل زینتی و گیاه دارویی بسیار شناخته شده است. این گل علفی، کوتاه و یکساله است. بابونه دارای رقم های مختلف اطلاح شده و وحشی است. که هر کدام با توجه به ویژگی خود مورد استفاده قرار می گیرند. انواع بابونه باغچه ای از گونه های مناسب گل های فصلی روف گاردن هستند. زمان گلدهی بابونه با توجه به رقم و شرایط محیطی متفاوت است. با این وجود انواع فصلی آن به صورت پیش رس و عادی در ماههای فروردین و اردیبهشت به گل می روند. و برای کشت در روف گاردن قابل خریداری هستند. اگرچه بابونه می تواند در کشت پاییزه هم تولید شود، اما به دلیل تنوع بالای گل های فصلی پاییز معمولا فقط در بهار تولید می گردد.

طراحی کاشت روف گاردن

آنمون

گیاه آنمون در حالت طبیعی گونه ای چند ساله است. اما انواع اصلاح شده آن که به صورت پرپر تولید می شوند، حاصل بذرهای اصلاح نژاد شده ی یکساله هستند. انواع آنمون یکساله معمولی، پرپر و پاکوتاه به عنوان یکی از گل های فصلی روف گاردن مورد استفاده قرار می گیرند. و به دلیل شکل خاص گل و رنگ بندی آن طرفداران بسیاری دارند. انواع آنمون به صورت بهاره و پاییزه کشت و تولید می شوند. که تنوع آنها در بهار بسیار بیشتر از فصل پاییز است. و یکی از پیشنهادهای عالی برای ایجاد نمایی متفاوت در روف گاردن می تواند باشد.

گل های فصلی روف گاردن

مارگریت

گل مارگریت یا Shasta daisy یکی از گل های سفید شبیه به بابونه است. و گاهی با آن اشتباه گرفته می شوند. اگرچه مارگریت گیاهی یکساله و چندساله با ارتفاع بیشتر و گل های دو تا سه بار بابونه است. و این تفاوت اندازه یکی از بارزترین مشخصات آن است. انواع مارگریت یکساله به عنوان یکی از گل های فصلی روف گاردن در فصل بهار، تابستان و پاییز می تواند کشت شود. اما بیشتر به عنوان گل بهاره و تابستانه شناخته می شود. این گیاه برای رشد مناسب به خاک خوب با زهکشی و آفتاب کامل نیاز دارد. یکی از بهترین گل های سفید برای روف گاردن است.

گل های فصلی روف گاردن

آهار

گل آهار یکی از انواع گل های فصلی روف گاردن است ؛ که بر خلاف بقیه در هر بوته گل هایی با رنگ های متفاوت (زرد، نارنجی، قرمز ، صورتی) تولید می کند. و ترکیب رنگی آنها با یکدیگر بسیار زیبا می شود. این گیاه یکساله با برگ های پهن نوک تیز و گل های کم پر و پر پر است. که گونه پاکوتاه آن برای روف گاردن مناسب تر هستند. این گیاه دارای رشد زیاد و گلدهی طولانی است. به طوریکه در تمام طول بهار، تابستان و  پاییز به گل می رود. و به شکل دائم غنچه ها و گل های جدید بر روی بوته تولید می کند. آهار برای رشد مناسب به زمین غنی، مرطوب و آفتاب گیر نیاز دارد.

صفر تا صد ساخت روف گاردن
مطالعه این مقاله

گل های فصلی روف گاردن

داوودی

گل داوودی یکی از شناخته شده ترین گل ها دردنیاست. که دارای انواع مختلف یکساله و چندساله است. علاوه بر آن در شکلها، رنگ ها و اندازه های متفاوتی وجود دارد که به صورت گل شاخه بریده، گل های باغی و فصلی مورد استفاده قرار می گیرد. داوودی گیاهی روز کوتاه است. درنتیجه در اواخر تابستان و به طور مشخص پاییز به گل می رود. به نور آفتاب کافی، خاک مرطوب با آبیاری مناسب داشته باشد. و خاک غنی باعث گل دهی بهتر و ماندگاری بیشتر گل های می شود. داوودی یکی از گلی های فصلی روف گاردن در تابستان و پاییز است که گلدهی طولانی و مقاومت خوبی دارد.

گل های فصلی روف گاردن

جعفری

گل جعفری یکی دیگر از گل های فصلی روف گاردن است که دارای گل های زرد، تارنجی، کرم و نارنجی قهوه ای است. این گیاه گونه ای یکساله است. و در تابستان تا پاییز به گل می رود. جعفری آفتاب دوست است. در بخش های آفتابی و گرم به خوبی رشد می کند. اما دماهای کمتر از ۱۵ درجه سانتی گراد می توانند به آن آسیب برسانند. علاوه بر آن اگرچه گل جعفری در خاک های نامرغوب نیز گلدهی دارد؛ اما کیفیت بالای خاک باعث رشد بهتر گیاه و تولید گل های با کیفیت تر می شود.

گل های فصلی روف گاردن

گل همیشه بهار

همیشه بهار گیاهی یکساله است که در تمام طول سال از بهار تا پاییز به گل می رود. ارتفاع آن بین ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتر بوده و گل های زرد – نارنجی آن دارای انواع پرپر و کم پر هستند. همیشه بهار یکی از گیاهان پرکاربرد فصلی است، که بازدهی خوبی در روف گاردن نیز دارد. گل های همیشه بهار به سرما مقاوم هستند، نیاز به خاک مرطوب و آبیاری کافی دارند. و در تابستان نیز به خوبی در سایه رشد می کنند. برای کاربرد آن به عنوان گل فصلی روف گاردن، نشاء آن در تمامی فصل ها قابل تهیه و کشت در بام است. و به دلیل رشد مناسب و تولید زیاد عموما از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود.

گل های فصلی روف گاردن

کوکب کوهی

گیاه کوکب کوهی یا رودبکیا یکی از گیاهان متفاوت به عنوان گل فصلی روف گاردن می تواند باشد. این گیاه دارای شاخه های نرم، و گل های ستاره ای به رنگ نارنجی- قهوه ای تیره هستند. که تا حدی می توانند نمای وحشی و طبیعی ایجاد کنند. کوکب کوهی در هر نوع خاکی رشد می کند و نیاز به محل آفتابی دارد. در نتیجه می تواند عملکرد خوبی به عنوان یکی از گل های فصلی روف گاردن داشته باشد. گل دهی آن از اواخر بهار تا شروع سرما در فصل پاییز است.

گل های فصلی روف گاردن

اطلسی

گل اطلسی گونه ای یکساله و دائمی است. که انواع یکساله، به خصوص گونه های هایبرید آن به عنوان یکی از گل های فصلی روف گاردن استفاده می شوند. اطلسی به دلیل گل های زیبا و معطر خود در فرهنگ ایرانی بسیار محبوب است. و دارای تنوع رنگی بسیار بالایی است. این گیاه انواع گل درشت، گل ریز، پرپر، کم پر، پاکوتاه و پا بلند است. که گونه های بوته ای و گاهی خزنده آن به عنوان گل فصلی استفاده می شوند. اطلسی از بهار تا پاییز گلدهی دارد. برای رشد مناسب به خاک حاصلخیز، نسبتا سنگین و محل آفتابی نیازمند است. ضمن آنکه دامنه دمایی زیادی را نیز تحمل می کند.

 

گل های فصلی روف گاردن

اجرای روف گاردن
بنر اجرای روف گاردن
دانلود کاتالوگ اسپینگر
دانلود کاتالوگ اسپینگر

برخی پروژه های اجرا شده

پروژه مسکونی نیاوران

آدرس: تهران – نیاوران
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۳
معمار:
مهندس عضدی فر
مساحت پروژه: ۱۸۰ متر مربع

پروژه پرنسا مال

آدرس: تهران – خیابان صابونیان
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۷
طراح: مهندسین مشاور دات
مساحت پروژه: ۲۳۰۰ متر مربع

پروژه شاد آباد

آدرس: تهران
تاریخ اجرای پروژه: 1397
طراح پروژه: دفتر معماری فرحو
مساحت پروژه: 90 متر مربع

ساختمان مسکونی رزاقی

آدرس: قم
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۱
نوع پروژه: مسکونی
مساحت پروژه: ۱۶۰ متر مربع

مسکونی مینا رزیدنس کیش

آدرس: جزیره کیش
تاریخ اجرای پروژه: ۱۳۹۹
نوع پروژه: مسکونی
مساحت پروژه: ۶۰۰ متر مربع

روف گاردن محوطه جنوبی ایرانمال

آدرس: تهران
تاریخ اجرای پروژه: 1397
نوع پروژه: تجاری - تفریحی
مساحت پروژه: 2000 متر مربع

مشاهده پروژه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: این محتوا شامل قوانین کپی رایت می شود.
× چطور می‌تونم کمکتون کنم؟