خانه باغ آسمان

خانه باغ آسمان Sky Garden House ویلایی است که در سه سطح و تراز مختلف توسط استودیو طراحی Guz Architects در جزیره سانتوسا در کشور سنگاپور طراحی و ساخته شده است. استراتژی و ایده اصلی برای طراحی خانه باغ آسمان Sky Garden House استفاده حداکثری از نور و نسیم دریا همراه با حفظ حریم خصوصی همسایگان کناری بوده است. برای امکان استفاده از فضای سبز در طبقات مختلف ساختمان، معماران تصمیم گرفتند با ایجاد بام سبز و روف گاردن در ترازهای مختلف، دسترسی بصری و واقعی به فضای سبز را فراهم نمایند.

ایجاد روف گاردن و بام سبز در ترازهای مختلف خانه باغ آسمان Sky Garden House این امکان و اجازه را ایجادکرده که ساکنین در هر طبقه احساس کنند در خانه ای یک طبقه و حیاط دار ساکن بوده که در هر زمان توانایی لذت برن از باغ را دارا هستند.

طراحی خانه باغ آسمان Sky Garden House به شدت تحت تاثیر بلند پروازی های معماران جهت بالا بردن کیفیت زندگی ساکنین است. این امر تا حد زیادی توسط ایجاد بام سبز و روف گاردن در سطوح مختلف حاصل شده است. ایجاد چشم اندازهای وسیع به دریا و ساحل و استفاده از نور طبیعی روز از دیگر ویژگی های مثبت این ساختمان زیباست.

کاشت درختان و گیاهان پوششی در بام علاوه بر کاهش میزان انتشار دی اکسید کربن و گازهای گلخانه ای، راهکاری است که با توجه گرمای بالای هوا در سنگاپور به کاهش میزان جذب حرارت توسط بنا و در نتیجه کاهش میزان مصرف انرژی منتهی خواهد شد. همچنین ایجاد فضای سبز در بام، بستری است برای استفاده حداکثری از بارندگی های همیشگی سنگاپور.

نام پروژه : خانه باغ آسمان Sky Garden House
مکان پروژه: جزیره سانتوسا در کشور سنگاپور  Sentosa Island, Singapore
طراح : Guz Wilkinson
معمار مسول : Caroline Witzke and Szymon GoŸdzikowski
مساحت پروژه : ۸۵۲ متر مربع